ویرایش
قرآن واضح

درباره ما

فرهنگ ایرانی و زبان پارسی ما را بر آن داشت تا برای خواندن کلام الهی مسیر پیشینیان را ادامه دهیم و با هنر و ذوق ایرانی بار دیگر خواندن کلام الهی را برای فارسی زبانان آسان کنیم. مجموعه خلاق افق رویداد با چاپ و نشر قرآن کریم به خط واضح این مهم را برآورده ساخت.

اطلاعات تماس

 سلیمانی: طراحی یک مصحف شریف که کاری نو و جدید باشد، بسیار سخت بود

مدیر طراحی مصحف شریف قرآن واضح گفت:طی تماسی از سوی وحید عزیزی‌نژاد، کار طراحی مصحف شریف را شروع کردیم. طراحی یک مصحف شریف که کاری نو و جدید باشد، بسیار سخت بود چون پیشینه قدیمی داشت. از آنجایی که به معماری و خوشنویسی علاقه دارم سعی کردم در طراحی لوگوی این قرآن از این هنرها بهره بگیرم.

وی با اشاره به اینکه هنرهای اسلامی از هندسه نیز بهره بردند، بیان کرد:

در طراحی لوگوی قرآن واضح از شکسته نستعلیق بهره بردم و هدفم این بودم که خط بنایی را به قرآن برگرداندم و به دنبال خط کوفی رفتم. در نهایت به کلمات و قلمی رسیدیم که اسم آن را فلک گذاشتیم و تزئینات داخلی قرآن و سرسوره‌ها را با قلم فلک نوشتیم.

سلیمانی در پایان درباره تزئینات و صفحه‌آرایی این قرآن گفت: یکی از ویژگی‌های قرآن‌های قدیمی، حاشیه‌نویسی و قطع آنها بود؛ به دلیل کاربردی بودن قرآن واضح، به قطع خاصی که شاید به آن تبلتی می‌گویند، رسیدیم و برای حاشیه‌نویسی نیز فضایی قرار دادیم و روی آن تاکید داشتیم. این قرآن بسیار نفیس چاپ شد و برای صفحات و تزئینات آن، از چهار رنگ تفکیکی بهره گرفتیم.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.